Komory rękawicowe w służbie bezpieczeństwa procesów

Komory rękawicowe, czyli tzw. glovebox’y to szeroki temat w świecie przemysłu farmaceutycznego, chemicznego, czy nuklearnego. Pod tym pojęciem kryją się najróżniejsze formy. Od prostych konstrukcji zapewniających szczelność, po skomplikowane systemy umożliwiające precyzyjne sterowanie środowiskiem panującym wewnątrz box’a. Komory mogą być wykonane ze stali, jak również z innych materiałów jak np. akryl.

Komory rękawicowe w praktyce. Zaawansowany izolator składający się z wielu połączonych komór rękawicowych.

W przypadku glovebox’ów od Dec Group, mowa będzie zawsze o konstrukcjach stalowych. Komory rękawicowe naszej produkcji stanowią odpowiedź na najwyższe wymogi bezpieczeństwa operacyjnego w przemyśle. Decydując się na podjęcie wyzwania, Dec Group zawsze kieruje się logiką 7 kluczowych słów:

  • Bezpieczeństwo
  • Izolacja
  • Higiena
  • Sterylność
  • Ochrona
  • Wydajność
  • Kompleksowość

Glovebox’y stanowią serce sztywnych i zamkniętych systemów barierowych (cRABS) o których możecie dowiedzieć się więcej sprawdzając ofertę izolatorów Dec Group. Izolatory można dostosować do konkretnych wymagań, uwzględniając różne rozmiary, konfiguracje i poziomy hermetyczności. Takie dostosowanie zapewnia bezproblemowe dopasowanie do zakładu i przepływu pracy.

Izolatory projektujemy w celu usprawnienia procesów, skrócenia czasu przestojów i poprawy ogólnej wydajności. Ich ergonomiczna konstrukcja i łatwość obsługi pozwalają operatorom pracować wydajniej, co przekłada się na wyższą produktywność i niższe koszty produkcji.

Zgodność z Dobrymi Praktykami Wytwarzania (GMP) i standardami regulacyjnymi nie podlega negocjacjom w przemyśle farmaceutycznym. Izolatory farmaceutyczne projektujemy i walidujemy pod kątem zgodności ze ścisłymi wytycznymi, zapewniając zgodność operacji z organami regulacyjnymi, takimi jak FDA i EMA.

Chociaż początkowa inwestycja w izolatory może wydawać się znacząca, ich długoterminowe korzyści w zakresie zapewnienia jakości, bezpieczeństwa operatora i zgodności znacznie przewyższają koszty. Przyczyniają się one do zmniejszenia liczby przypadków wycofywania produktów z rynku i grzywien nakładanych przez organy regulacyjne, co ostatecznie pozwala zaoszczędzić pieniądze firmy farmaceutycznej.

Izolator Farmaceutyczny - 2 komorowy